Faterom mindig lenyomja a villanyórát zivataros időjárásban és most ez volt a mákunk. Tegnapelőtt délután jött egy heves zivatar, ami nagy dörgésekkel indult és mivel az öreg el volt foglalva, szólt, hogy kapcsoljam le az órát. Lenyomtam, elindultam onnan és pár lépés után mégegy bazinagy dörrenés hallatszott egy nagy villámlással, azzal egyidőben egy durranást hallottunk a villanyóra felől, meg a perifériámban láttam egy kék villanást is a durranás pillanatában. Isteni szerencse, hogy pont nem volt már felkapcsolva az óra, mert így nem tudott végighúzni a feszültség a ház teljes vezetékrendszerén, az pedig mégnagyobb mák, hogy nem akkor történt, amikor épp' az óránál matattam, mert igencsak felvillanyozódtam volna. 😜 (Az őrangyalom már törölgeti a homlokát.) Az órának persze kakukk, úgyhogy mostmár villany sincs a házban, de ez még mindig a kisebbik rossz, mert legalább nem tudott leégni az egész kóceráj.
Van egy potenciális ház, ahová átköltözhetnénk és egy potenciális vevő is van a miénkre, mert neki kell a nagy terület és talán a ház is, nagyon érdekli, mert 'zaklatja' fatert, szóval esélyes, hogy el tudjuk adni attól függetlenül, hogy mostmár kb. semmi sem működik benne és csomó meló van rajta, azonban ahová menni tudnánk, ott még egyezkednek a tesók, úgyhogy ha nem jutnak közös nevezőre, akkor nem tudunk költözni. A villanyt oda is vissza kellene vitetni, mert ki van kapcsolva, itt meg ugye kinyírta a villámcsapás, de amíg nem tudni tudunk-e költözni, addig fater nem csináltatja meg, mert érthető módon nem akar ide is százezreket fizetni azért, hogy aztán nemsokára esetleg költözzünk és majd ott is fizetni egy csomót, hogy visszakössék a villanyt. Csomó ideig a szomszédban hűtötte a kajáinkat, mert ugye ráért hűtőt venni. Nemrég lett hűtőnk, erre most áramunk nincs és ismét vihette át a hűtendő motyót, meg oda viszi a telefonjainkat is tölteni. 👏 Áram híján ugye net sincs, de ma intézett korlátlan mobilnetet, így legalább az megoldódott. Eléggé feszült a helyzet most, nem csupán a villámcsapás miatt adtam a posztnak ezt a címet. Nem tudjuk hogy' döntenek a testvérek, az idő viszont szorít és azt sem tudjuk, a potenciális vevőnk tényleg megveszi-e a kérót, mert egyrészt még nem beszéltek az anyagiakról, csak annyit mondott állítólag az öregnek, hogy mondjon majd egy árat és megegyeznek, másrészt az öreg foglalót akar kérni, mert annak az összege szükséges ahhoz, hogy meg tudjuk venni a másik kecót. Ha a vevőnk nem ad foglalót, vagy nem felel meg neki az ár (ami nyilván nem magas, mivel erősen felújítandó a ház), akkor a költözést buktuk. Fater holnap elmegy a Földhivatalba és kikéri a ház tulajdoni lapját, hogy lássa, van-e rajta teher, mert ha van, akkor ugyancsak bukta lesz, mivel nem fogja megvenni. Minden bizonytalan, szokás szerint. 👏 Tele van a szerszámom ezzel is, meg azzal is, hogy mindig beüt valami 💩. Mostmár csak jön valami jó is, mert mindig akkor érkezik az enyhülés, amikor összecsapnak a hullámok a fejünk felett, meg amúgy sem lehet csakis rossz, csak ki kell tartani, amíg a jobb széria ideje eljön. Mivel most minden tervet borított ez a káosz, Pestre sem megyünk egyelőre, bár el ne kiabáljam, a ketyegőm magához képest jól viselkedik egy ideje, de nyilván kellene már egy ellenőrzés akkor is. Kíváncsi vagyok, mi lesz a végkifejlete ennek a helyzetnek, de jó volna, ha el tudnánk költözni és végre civilizált emberek módjára élhetnénk. 🍀🙏
A neuropátia enyhült és valamelyest az ínygyulladás is, ma járt le az egyhetes kúra, amit a gyulladáscsökkentő szájvízzel végeztem. Elég sokat javult a helyzet, de még mindig vannak anyázós napok és az erős fájdalomcsillapító sem mindig hat rendesen. Nyilván kéne egy erősebb gyulladáscsökkentő gyógyszer, de ugye azt nem szedhetek, márpedig az sem állapot, hogy ígymaradjon a helyzet, úgyhogy újra beszélni kell a Dokival, hogy valamilyen megoldást találjunk. Ma a közérzetem sem jó, gondolom megint front van.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése